Header

Zdrowie i medycyna

Zobacz pełną wersję - Sprawdź ofertę - Przeczytaj więcej o tym - Pobierz teraz - Zobacz pełen artykuł - Kliknij - kliknij tutaj - Odkryj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Prawda jest taka, że szczególnie w dzisiejszych czasach nie jest zbyt łatwo dbać umiejętnie o swoje zdrowie. Jednakże fakty są takie, iż tak czy siak musimy bardzo mocno się starać, aby o wiele lepiej radzić sobie ze zdrowiem. Przecież nie ma za wielu bardziej istotnych dziedzin, niż właśnie własne zdrowie. Wiele od tego zależy, więc zwracajmy na to uwagę. Co zatem można powiedzieć osobom, które chciałyby bardziej zadbać o swoje zdrowie?
Taki człowiek, który w zupełności nie potrafi zadbać o własne zdrowie, niejako skazuje siebie na krótsze życie, a na dodatek to, które nie należy do przyjemnych. I choć oczywiście są takie osoby, które potrafią dożyć późnego wieku, a całkowicie nie dbają o własne zdrowie, to ogólnie zasada jest bardzo prosta - chcesz cieszyć się udanym, zdrowym i długotrwałym żywotem? A więc z pewnością powinieneś zwracać jak największą uwagę na stan swojego zdrowia. Akurat odnośnie tego trudno miewać wątpliwości...
Cywilizacja picia herbaty jest kultowa od tysiącleci. Znacznej większości z nas picie herbaty wiąże się z rytuałem w Chinach lub Japonii, albo z czajem rosyjskim. Niemniej jednak tradycja picia herbaty ma mocne korzenie również na zachodzie, przede wszystkim w Anglii. Legendarny five o clock to czas picia poobiedniej herbatki. Choć tradycja ta trochę się zaciera oraz zanika, to Anglicy bezustannie z rozkoszą robią sobie przerwę na herbatkę. W Anglii pije się herbatę mocną o nośnym smaku. Podaje się ją zaparzoną w czajniczku z dodatkiem cukru oraz mleka. Dzięki temu wydobywa się wyrazisty specjalistyczny smak herbaty. Herbatę zaparza się najczęściej około pięciu minut, po czym rozlewa się ją do filiżanek z mlekiem. Sprawdź herbata zasadowa. Ta kultura picia herbaty w Anglii jest legendarna na całym globie. U nas w Polsce nie ma stałej określonej pory picia herbaty. Najczęściej piejmy ją rano do śniadania. W Polsce nie ma tak silnej kultury picia herbat. Raczej chętniej pijemy kawę zamiast herbaty. Mimo to nie brakuje prawdziwych amatorów picia herbaty. Tradycjonaliści popijają ją zgodzie z starodawnym rozporządzeniem oraz parzą ją oraz podają tak jak w Chinach lub Japonii.

Spis Treści